INFORMACE PRO RODIČE


16.2.2018

- ÚKOLY NA JARNÍ PRÁZDNINY

Písanka: str. 4/dopracovat, str. 5 a str. 6/ celá, str. 7/dopracovat + pokud je někde poznámka "dopiš", tak prosím o dopracování

Slabikář: str. 46,47,48,49 + číst, číst, číst

Matematika: str. 14 a 15/ dopracovat, str. 16/ cv. 1,2,3 a str. 20/ cv. 1,2,3,4

Minutovky: str. 27/ celá + dopracovat, pokud je někde poznamenáno

11.2.2018

- ODSTÁVKA PITNÉ VODY - 14.2. (ST) z důvodu odstávky bude vyučování + oběd probíhat v hl. budově. Více info v notýsku.

- "JARŇÁKY" - jarní prázdniny budou v termínu 19. - 25. 2. 

9.2.2018

- BAREVNÝ TÝDEN - naše třída se zapojí do akce "Barevný týden ve školách", viz. webový odkaz níže.

Na každý den v týdnu je určená jedna barva, do které se žáci obléknou - není nutné být v dané barvě od hlavy až k patě, naprosto postačí mít v určené barvě jen "vršek" - klíďo s obrázkem, ale je důležité, aby udaná barva na oblečení převládala.

PO - červená, ÚT - žlutá, ST - modrá, ČT - černá a - duho (mnoho barev dohromady - to bude divočina :-) :-) :-) :-) :-) )

https://cs.eventbu.com/prague/barevny-tyden-na-skolach/6669569

- ELEKTRONICKÉ ŽK - předala jsem dětem informativní letáček od pane ředitele k elektronické ŽK. Prosím, pročtěte si. 


25.1.2018

- NOVÉ FOTKY - do našich alb na Rajče.net jsem přidala další fotky (Prv, Pracovka a učíme se)                       

V PRV děti pracovaly ve skupinkách na téma: lidské tělo. Během práce se musely domlouvat a spolupracovat. Musím říct, že jim to šlo velmi dobře - jsou to prostě šikulkové :-)

19.1.2018

- NOVÉ FOTKY - Na rajčeti jsou nějaké nové fotky (např. Prv, učíme se), tak jukněte :-) .

- ČTENÍ - Prosím, je nutné aby děti četly každý den. Dohlédněte na to a nechte je číst nahlas. Chvalte je, někteří mají stále trému a bojí se že udělají chybu. Ujistěte je, že na chybu mají nárok (vždyť se to teprve učí), hlavní je, aby chybu našly a opravily se.

12.1.2017 

 - PRVOUKA -  Z důvodu častého zapomínání PS jsem dnes dětem nabídla možnost nechávat si PS ve škole. Každý žák se mohl rozhodnout, zda si sešit ve škole ponechá, či ho bude nosit domů. Pokud tedy Vaše dítko u sebe sešit nemá, zvolilo si první variantu.

- ÚHRADA KROUŽKŮ - Prosíme o úhradu za kroužky na druhé pololetí. Cena zůstává, 150,- Kč (mimo výtvarný kroužek).

- PÍSMENKA - Prosím o kontrolu krabiček s písmenky. Písmenka a jejich počty jsou uvedeny v této sekci, níže. Prosím, vyndejte z krabiček písmenka a znaky které nepotřebujeme. Popř. písmenka v krabičce uspořádejte, viz. obrázky.

7.12.2017

 ZNÁMKOVÁNÍ - Vážení rodiče, od pondělí začnu do hodnocení zařazovat známku 2, 2-. Žáky jsem s tímto faktem již obeznámila a zarazila se u některých reakcí. Prosím, dvojka je stále kladné hodnocení, které Vám však říká, že je nutné něco více procvičovat.

7.12.2017 - Stále platí NUTNOST průběžné domácí přípravy (hovořila jsem o tom na TS). Jde mi hlavně o čtení, pokud to jde, čtěte každý den. Postačí 1 - 2 odstavečky ve Slabikáři.

- na Rajčeti jsou fotky z Mikuláše - jukněte :-)


27.11.2017- Vážení rodiče, žádám vás o zakoupení obyčejné tužky č. 1. S žáky začneme psát do písanek a tam je potřeba mít tužku která "nečuňačí".

27.11.2017- DÚ na úterý 28.11. 2017 - Prv: Na obyčejný papír (někteří mají z min. pátku) nakreslí svůj pokojíček.

- Přidala jsem na Rajče další fotky :-)

Písmenka:

- Upřesňuji své požadavky na písmenka.

  1. Prosím, dejte písmenka do krabičky.
  2. Je nutné mít alespoň dvě "kartičky" ke každému písmenku. Tz. 2x L, 2x l + malá a velká písmenka s diakritikou ( u samohlásek). 

  3. V případě samohlásek (a, e, i, o, u) může být i vyšší počet, avšak ne více jak 5. U souhlásek je vyšší počet "kartiček" zbytečný.

  4. Do krabičky vystřihnout nová písmenka: T t, J j                    

Domácí úkoly:

- Domácí úkol je vždy zapisován duplicitně. Jednou si ho Váš žáček označí červeným kroužkem, nebo kolečkem přímo u daného cvičení. Zároveň je úkol zapsán do notýsku.

- Pokud je DÚ vypracovaný, dostane žáček razítko berušky (chválím). Pokud však DÚ vypracovaný není, je žáčkovi udělena vařečka (napomenutí). Úkol je tedy nutné dopracovat dodatečně.