INFORMACE PRO RODIČE


7.6.2018 

V sekci "Co nás čeká" jsou informace k výletu a k vysvědčení. 

Na rajčeti jsou opět nějaké nové fotky (ochutnávky, divadlo, ochrana člověka za mimořádných událostí), tak jukněte.

9.5.2018

Dnes děti dostaly do notýsků informace k výletu. Neb přijedeme kolem 13:00, odhlásila kolegyně všem dětem oběd - stejně bychom ho nezvládli. Prosím, pokud víte, že Váš Šmoula bude ještě dlouho v družině, dejte velkou sváču. 

Dále prosím o vhodnou volbu oblečení, nejde sice o večerní představení, ale stále je to divadlo. Pojďme je společně učit správné etice, která se nám (bohužel v celé společnosti) tak nějak vytrácí. Není nutné dávat kravatu a motýlka, ale u chlapců by byla vhodná košile a u dívek nějaká sukně, či společenské kalhoty. Moc Vám děkuji za spolupráci.

30.4.218 

Na netu jsou nové fotky (dala jsem je v PÁ) - tak jukněte.

27.4.2018

Čarodějnický rej 30.4.2018 od 18:00 se koná na školní zahradě pálení čarodějnic. Důležité informace dostaly děti na informačním letáčku. Všechny děti přijdou v nějakém převleku (rodiče nemusí, ale můžou :-) ). Prosím nějaké ochotné rodiče, kteří by mohli dorazit alespoň o hodinu dříve a pomoci mi s přípravou ohně, popř. nanošení laviček. Dále bych poprosila, pokud máte nějaké "plonkové" dřevo, klidně přivezte - pustím vás autem za bránu. Zapůjčení opékacích vidliček se také nebráním. Pití zajistím já. Buřtíky, chlebíky a omáčky si, prosím, doneste každý dle své chuti.

Předem moc děkuji a těším se.

7. 5. 2018 vyhlášeno ředitelské volno - informace jsou v notýsku

8. 5.2018 státní svátek

- SBĚR

Prosím o průběžné nošení sběru (papír, víčka a můžete i hliník). Po důkladném zvážení a domluvě s kompetentními (p. ředitel, hlavní vychovatelka pí Storch) si v Cukrovarské pojedeme na vlastní pěst. Tudíž všechny korunky, který díky sběru dostaneme, využijeme zase jen a pouze na Cukrovarské, pro Vaše děti. Takže NOSTE, NOSTE, NOSTE :-) - DĚKUJEME.

10.4.2018

- TŘÍDNÍ SCHŮZKY

V příštím týdnu proběhnou na naší škole TS. Dle naší společné dohody budeme mít schůzky individuální.

Vytvořila jsem dokument, který bude od zítřejšího dopoledne (ST 11.4.) u paní vychovatelky Míši a následně u paní vychovatelky Lenky. V tomto dokumentu si vyberte termín který vám bude vyhovovat, zapište se a je to. Na schůzku s sebou vezměte klidně i vašeho žáčka, vždyť právě kvůli němu zde budeme, tak ať má možnost se popř. k něčemu vyjádřit.

16.2.2018

- ÚKOLY NA JARNÍ PRÁZDNINY

Písanka: str. 4/dopracovat, str. 5 a str. 6/ celá, str. 7/dopracovat + pokud je někde poznámka "dopiš", tak prosím o dopracování

Slabikář: str. 46,47,48,49 + číst, číst, číst

Matematika: str. 14 a 15/ dopracovat, str. 16/ cv. 1,2,3 a str. 20/ cv. 1,2,3,4

Minutovky: str. 27/ celá + dopracovat, pokud je někde poznamenáno

11.2.2018

- ODSTÁVKA PITNÉ VODY - 14.2. (ST) z důvodu odstávky bude vyučování + oběd probíhat v hl. budově. Více info v notýsku.

- "JARŇÁKY" - jarní prázdniny budou v termínu 19. - 25. 2. 

9.2.2018

- BAREVNÝ TÝDEN - naše třída se zapojí do akce "Barevný týden ve školách", viz. webový odkaz níže.

Na každý den v týdnu je určená jedna barva, do které se žáci obléknou - není nutné být v dané barvě od hlavy až k patě, naprosto postačí mít v určené barvě jen "vršek" - klíďo s obrázkem, ale je důležité, aby udaná barva na oblečení převládala.

PO - červená, ÚT - žlutá, ST - modrá, ČT - černá a - duho (mnoho barev dohromady - to bude divočina :-) :-) :-) :-) :-) )

https://cs.eventbu.com/prague/barevny-tyden-na-skolach/6669569

- ELEKTRONICKÉ ŽK - předala jsem dětem informativní letáček od pane ředitele k elektronické ŽK. Prosím, pročtěte si. 


25.1.2018

- NOVÉ FOTKY - do našich alb na Rajče.net jsem přidala další fotky (Prv, Pracovka a učíme se)                       

V PRV děti pracovaly ve skupinkách na téma: lidské tělo. Během práce se musely domlouvat a spolupracovat. Musím říct, že jim to šlo velmi dobře - jsou to prostě šikulkové :-)

19.1.2018

- NOVÉ FOTKY - Na rajčeti jsou nějaké nové fotky (např. Prv, učíme se), tak jukněte :-) .

- ČTENÍ - Prosím, je nutné aby děti četly každý den. Dohlédněte na to a nechte je číst nahlas. Chvalte je, někteří mají stále trému a bojí se že udělají chybu. Ujistěte je, že na chybu mají nárok (vždyť se to teprve učí), hlavní je, aby chybu našly a opravily se.

12.1.2017 

 - PRVOUKA -  Z důvodu častého zapomínání PS jsem dnes dětem nabídla možnost nechávat si PS ve škole. Každý žák se mohl rozhodnout, zda si sešit ve škole ponechá, či ho bude nosit domů. Pokud tedy Vaše dítko u sebe sešit nemá, zvolilo si první variantu.

- ÚHRADA KROUŽKŮ - Prosíme o úhradu za kroužky na druhé pololetí. Cena zůstává, 150,- Kč (mimo výtvarný kroužek).

- PÍSMENKA - Prosím o kontrolu krabiček s písmenky. Písmenka a jejich počty jsou uvedeny v této sekci, níže. Prosím, vyndejte z krabiček písmenka a znaky které nepotřebujeme. Popř. písmenka v krabičce uspořádejte, viz. obrázky.

7.12.2017

 ZNÁMKOVÁNÍ - Vážení rodiče, od pondělí začnu do hodnocení zařazovat známku 2, 2-. Žáky jsem s tímto faktem již obeznámila a zarazila se u některých reakcí. Prosím, dvojka je stále kladné hodnocení, které Vám však říká, že je nutné něco více procvičovat.

7.12.2017 - Stále platí NUTNOST průběžné domácí přípravy (hovořila jsem o tom na TS). Jde mi hlavně o čtení, pokud to jde, čtěte každý den. Postačí 1 - 2 odstavečky ve Slabikáři.

- na Rajčeti jsou fotky z Mikuláše - jukněte :-)


27.11.2017- Vážení rodiče, žádám vás o zakoupení obyčejné tužky č. 1. S žáky začneme psát do písanek a tam je potřeba mít tužku která "nečuňačí".

27.11.2017- DÚ na úterý 28.11. 2017 - Prv: Na obyčejný papír (někteří mají z min. pátku) nakreslí svůj pokojíček.

- Přidala jsem na Rajče další fotky :-)

Písmenka:

- Upřesňuji své požadavky na písmenka.

  1. Prosím, dejte písmenka do krabičky.
  2. Je nutné mít alespoň dvě "kartičky" ke každému písmenku. Tz. 2x L, 2x l + malá a velká písmenka s diakritikou ( u samohlásek). 

  3. V případě samohlásek (a, e, i, o, u) může být i vyšší počet, avšak ne více jak 5. U souhlásek je vyšší počet "kartiček" zbytečný.

  4. Do krabičky vystřihnout nová písmenka: T t, J j                    

Domácí úkoly:

- Domácí úkol je vždy zapisován duplicitně. Jednou si ho Váš žáček označí červeným kroužkem, nebo kolečkem přímo u daného cvičení. Zároveň je úkol zapsán do notýsku.

- Pokud je DÚ vypracovaný, dostane žáček razítko berušky (chválím). Pokud však DÚ vypracovaný není, je žáčkovi udělena vařečka (napomenutí). Úkol je tedy nutné dopracovat dodatečně.